Mléko na hubnutí – výhody a nutriční význam

Vypadat a zůstat fit se stalo nutností. Protože se mnoho lidí rozhoduje pro hubnutí, přichází mnoho studií, které tento názor podporují. Kdo by se nechtěl zbavit zbytečného tuku z těla? Lidé si velmi uvědomují své zdraví, protože „být fit“ je nejnovější mantrou úspěchu a zdravé tělo nebude hromadou nemocí. Nezdravé jídlo se stalo součástí života každého člověka, dětí i dospělých. Je náročné zhubnout, která se získává konzumací smažených výkrmových nezpracovaných potravin a mražených potravin. Vede k obezitě a z dlouhodobého hlediska je velmi škodlivý. Dopřávání si zdravých potravin zvyšuje kvocient zdraví a konzumace mléka je nejlepší způsob, jak zhubnout.

Je mléko dobré pro hubnutí?

Mléko není v Indii jen průměrným nápojem. Je považován za lektvar se svou desi magií. Mléko je často nazýváno kompletním jídlem se spoustou živin, které hrají zásadní roli v celkovém vývoji našeho těla spolu s hubnutím. Fitness nadšenci a odborníci na výživu po celém světě považují mléko za zdravý a přirozený způsob hubnutí. Jedna sklenice mléka obsahuje živiny pro posílení vašich kostí, posílení imunity a hubnutí.

Druhy mléka na hubnutí:

Každý chce zhubnout, ale klíčové je spálit více kalorií, než přijmeme. Můžeme toho dosáhnout přidáním mléka do vaší stravy. Plnotučné mléko dokáže zázraky při hubnutí. Zde jsou některé druhy mléka k dispozici.

1. Sójové mléko:

Sójové mléko se připravuje z mletých sójových bobů. Je to vynikající alternativa pro lidi s intolerancí laktózy nebo vegany. Má vitamíny na spalování tuků a zvyšuje metabolismus, aby efektivně spaloval tuky.

2. Mandlové mléko:

Mandle jsou v mandlovém mléce přítomny ve velmi podřadném množství. Nemá tedy vysoké množství kalorií, které mají mandle. Zahrnutí mandlového mléka je vynikající volbou pro lidi, kteří jsou alergičtí na sóju, jsou vegani a chtějí se dostat do formy.

4. Odstředěné mléko:

Odstředěné mléko je bez tuku nebo má méně než 0,5 gramu tuku. Je to perfektní volba pro hubnutí pro lidi, kteří nehledají veganské možnosti.

5. Kravské mléko:

Obsah tuku v kravském mléce je nižší ve srovnání s buvolím mlékem. Je lehčí a lehce stravitelná. Kravské mléko pomáhá tělu spalovat kalorie zvýšením metabolismu tuků.

Jak mléko pomáhá při hubnutí?:

Zde jsou výhody mléka a jak pomáhá při ztrátě zbytečného tuku z vašeho těla.

1. Zvyšuje metabolismus:

Mléko je nápoj, který v té či oné formě pijí děti i dospělí. Zvyšuje rychlost metabolismu v těle. Tím využívá uložený tuk v těle a přeměňuje jej na energii. Každá sklenice mléka obsahuje hodně vápníku, zdravých tuků, kalorií a bílkovin. Tyto živiny podporují metabolismus a udržují vás aktivní. Také vám pomůže zdravě a mnohem rychleji zhubnout. 

2. Udrží vás sytými:

Zdravá snídaně je klíčem ke zdravému životu. Vypijte sklenici plnou teplého mléka spolu se zdravou snídaní, aby byl váš žaludek plný. Je to možné díky bílkovinám v mléce, které se déle tráví. Proto byste se nechtěli pouštět do žvýkacích jídel s vysokým obsahem cukru, která naplňují vaše tělo nežádoucími kaloriemi.

3. Vynikající zdroj vitamínu D:

Vitamin D se také nazývá sluneční vitamín, protože jeho produkce závisí na vystavení našeho těla slunečnímu záření. Některé studie naznačují, že lidé s nedostatkem vitamínu D jsou lidé s vysokým BMI. Doplnění našeho těla přírodním zdrojem vitamínu D může vést k výraznému úbytku hmotnosti. Mléko je výborným zdrojem vitamínu D, a proto nám celkově pomáhá při hubnutí. Naplňte sklenicí mléka a udržujte nadbytečný tělesný tuk na uzdě. 

4. Bohaté na vápník:

Mléko je bohaté na vápník. Udržuje zdravé kosti a zuby. Některé výzkumy dokazují, že příjem vápníku pomáhá při hubnutí. Vápník zajišťuje malé zvýšení termogeneze, tělesné teploty. Zrychluje metabolismus, díky čemuž naše tělo spaluje zbytečné tuky. Udělejte si sklenici teplého mléka a zabraňte přibírání kil navíc.

5. Bohaté na bílkoviny:

Bílkoviny jsou základními jednotkami našeho těla a mají různé funkce. Mléko, bohatý zdroj bílkovin, poskytuje energii pro práci po celý den. Protein hraje významnou roli při opravě svalů těla. Také každodenní konzumace mléka zabraňuje zbytečným touhám po jídle. Mléko zvyšuje hladinu hormonů, které snižují chuť k jídlu a zároveň snižují hladiny hormonů hladu

6. Obsahuje konjugovanou kyselinu linolenovou:

Studie ukazují, že konjugovaná kyselina linolenová v mléce může pomoci při spalování tuků. Tato kyselina pomáhá obézním lidem zhubnout zvýšením svalové hmoty. Mnozí z nás se vyhýbají mléčným výrobkům, když chtějí zhubnout. Mléko je však lepší volbou než mnoho jiných nápojů dostupných na trhu. Pití 2 sklenic mléka každý den má různé zdravotní výhody spolu s hubnutím. Spolu s tím, že váš mozek je bystrý, udržuje vaše tělo fit. Pokud pravidelně a správně cvičíte, netloustne se.

7. Udržuje vás hydratované:

Mléko velmi dobře hydratuje tělo. Mléko má bod nahoře než voda, protože se drží déle než voda. Kromě toho mléko poskytuje základní živiny, včetně vápníku, bílkovin a vitamínu B. Je lepší a zdravější náhradou mnoha uměle ochucených nápojů. Rovnováhu elektrolytů v našem těle vyživuje sodík a draslík v mléce. Mléko nenahrazuje zdravý příjem vody, ale přidání vyváženého množství tekutin může pomoci hydratovat vaše tělo.

8. Pití mléka po tréninku:

Mléko nebo nápoje s mlékem je nejlepší konzumovat po tréninku, nikoli před cvičením nebo během něj. Bílkoviny, sacharidy a tuky v mléce se tráví déle. Mléko je perfektní nápoj, když provádíte tréninky založené na odporu, protože zvyšuje svalovou hmotu a můžete ztratit tělesný tuk. Po náročném tréninku se můžete rehydratovat sklenicí mléka, protože zvyšuje svalovou bílkovinu. Někdy má masivní trénink za následek poškození tkáně, mléko obsahuje základní živiny nezbytné pro opravu tkání.

9. Pití mléka v noci:

To, jaký den můžete mít, závisí na tom, jak dobře jste spali předchozí noc. Sklenice plná teplého mléka prý pomáhá k lepšímu spánku. Kalorie spalujeme i ve spánku. Díky zdravému spánku můžete spálit více kalorií. Ale pro efektivní hubnutí musíte pít obyčejné mléko bez přidání jakéhokoli bílého cukru nebo jiných příchutí. Sklenice mléka má zdravou dávku tryptofanu a vápníku, díky kterým budete dobře spát.

Jak zařadit mléko do svého jídelníčku?:

  • Stejně jako jakýkoli jiný nápoj na hubnutí je mléko účinné při hubnutí při správném tréninkovém režimu a vyvážené stravě.
  • Běžný šálek mléka má 150 kalorií, zatímco odstředěné mléko má asi 83 kalorií
  • Běžné mléko je pro hubnutí nejlepší než ochucené mléko, které má více kalorií, než je požadováno.
  • K cereáliím můžete přidat mléko spolu s ovocem k snídani.
Jídlo & hubnutí, Novinky, Ostatní, Tipy & rady