Černý čaj na hubnutí – jak si vyrobit, druhy, výhody a další

Hubnutí se stalo zásadní pro udržení dokonalého a zdravého těla, ale už to není výzva. Nyní je pití černého čaje na hubnutí zdravým způsobem! Robustní hubnutí má za následek kondici, zabraňuje také tomu, aby se naše tělo stalo hostitelem nemocí, a černý čaj pro vás může fungovat jako kouzla! Chcete-li pochopit souvislost mezi černým čajem a hubnutím, přejděte dolů.

Černý čaj VS zelený čaj na hubnutí

Černý čaj, stejně jako jeho protějšek zelený, funguje skvěle při hubnutí. Černý i zelený čaj jsou výtažky z listů rostliny Camellia sinensis. Rozdíl je pouze ve způsobu jejich zpracování. Lístky zeleného čaje se suší na vzduchu, aby zvadly, a pak se vaří v páře. Zatímco lístky černého čaje se naopak nechají fermentovat a poté se smaží na pánvi.

Co je černý čaj

Černý čaj pochází z východní Asie. Stejně jako mnoho jiných čajů se černý čaj získává z keře Camellia sinensis. Je to druh čaje, který prochází více oxidačními procesy než nápoje jako zelený, oolong nebo bílý čaj. Tento oxidační proces je důvodem, proč má černý čaj silnou chuť a načervenalou barvu. Také si zachovává svůj charakter několik let, na rozdíl od zeleného čaje, který ztrácí chuť do jednoho roku.

Viz více: Výhody černé kávy pro hubnutí.

Druhy černého čaje:

Existuje několik druhů černého čaje v různých příchutích. Názvy různých nemíchaných černých čajů obvykle představují oblast, kde se pěstují a mají různé chutě. Některé z nich jsou dezertní čaj, černý čaj s mátou, Earl Grey, černý čaj s bergamotem atd.

Je černý čaj dobrý pro hubnutí?

Výzkumy ukazují, že černý čaj je bohatý na polyfenoly, typ antioxidantu ( 1 ). Tyto superživiny opravují volné radikály poškozující buňky a detoxikují je. Černý čaj má více polyfenolů, než jaké se nachází v ovoci a zelenině. Proces fermentace černého čaje redukuje katechiny, thearubiginy, polyfenoly a čajové flaviny , což jsou antioxidanty, které našemu tělu pomáhají s hubnutím. Černý čaj obsahuje vyšší množství kofeinu, který stimuluje naše tělo ke spalování přebytečného břišního tuku.

Jak si vyrobit černý čaj na hubnutí-DIY

Zde je návod, jak rychle připravit šálek černého čaje na odbourávání tuku:

Použití sáčků černého čaje

 • Sáčky černého čaje připravené k použití jsou k dispozici v každém běžném obchodě nebo supermarketu. Vyberte si perspektivní značku.
 • Vařte šálek vody.
 • Čajový sáček ponořte do horké vody a nechte pár minut odležet.
 • Vyjměte čajový sáček, vmíchejte trochu medu a popíjejte zdravý černý čaj.

S lístky černého čaje

 • Vezměte konvici a přidejte do ní šálek vody.
 • Jakmile se voda vaří, přidejte několik lístků černého čaje a přikryjte víkem.
 • Po několika minutách sceďte lístky a přidejte preferované sladidlo dle vlastního výběru a vychutnejte si svůj černý čaj.

Tipy, jak vylepšit chuť vašeho oblíbeného šálku čaje

 • Použijte filtrovanou vodu z kohoutku místo destilované vody, abyste si vychutnali plnou chuť.
 • Přidání přísad, jako je strouhaný zázvor a citronová šťáva do vašeho černého čaje, je dobrou volbou pro zlepšení chuti a urychlení hubnutí.
 • Je v pořádku přidat do černého čaje trochu cukru, abyste odstranili hořkou chuť. Můžete se rozhodnout přidat med nebo jaggery jako zdravé možnosti.

Nejlepší čas na pití černého čaje pro hubnutí:

Nejvhodnější doba pro konzumaci černého čaje je buď hodinu po snídani nebo obědě. Protože pomáhá s trávicím procesem, pomáhá vám ztratit veškerý přebytečný tuk. Pokud si chcete ráno dát černý čaj, můžete si vzít velký hrnek nápoje, protože černý čaj snižuje váhu. Omezte však příjem na ne více než 3 šálky.

Vlastnosti černého čaje, které pomáhají při hubnutí:

1. Obsahuje kofein:

Jednou z hlavních složek černého čaje je kofein. Pomáhá zvyšovat tělesnou teplotu, což má za následek spalování kalorií.

2. Obsahuje velmi málo kalorií ve srovnání s jinými nápoji:

Chcete-li ztratit přebytečná kila tuku, musíte snížit počet přijatých kalorií, protože jsou přímo úměrné hmotnosti. Pozitivním způsobem, jak toho dosáhnout, je konzumovat jídlo s méně kalorií. Je to možné nahrazením vysoce kalorických nápojů a potravin, jako je alkohol a dezerty, nízkokalorickými možnostmi, jako je černý čaj, pro snížení tuku. Na trhu je k dispozici několik příchutí černého čaje, které promění hořký nápoj v příjemný!

3. Detoxikační vlastnosti:

Černý čaj je skvělý detoxikační nápoj. Odstraňuje škodlivé toxiny z těla. Obsahuje polyfenoly, aminokyseliny, katechiny a další užitečné živiny, které urychlují detoxikaci a odstraňují všechny volné radikály v našem těle.

4. Zvyšuje metabolismus díky procesu oxidace:

Černý čaj je schopen zvýšit tělesnou výdrž a zrychlit metabolismus. Je také nápomocná při blokování účinků sacharidů, které významně přispívají k nárůstu hmotnosti. Je to možné, protože listy jsou vystaveny slunci, což umožňuje oxidaci, která je zodpovědná za vzestup metabolické aktivity. Tento proces zase dělá naše tělo super energickým a vede ke ztrátě více kalorií, čímž napomáhá hubnutí.

5. Stabilizuje hladinu cukru v krvi a snižuje chuť k jídlu:

Černý čaj může pomoci zhubnout. Černý čaj přichází v několika příchutích a je známo, že omezuje hladinu cukru v krvi, což pomáhá vyhnout se chuti na sladké a kalorické jídlo. Při pravidelné konzumaci pomáhá snižovat chuť k jídlu, čímž dochází k rozumnému úbytku hmotnosti.

Další výhody černého čaje pro hubnutí:

 1. Černý čaj je plný antioxidantů, jako jsou flavonoidy, které pomáhají při odbourávání tělesného tuku. Antioxidační, protizánětlivé a antimutagenní vlastnosti černého čaje zvyšují jeho schopnost modulovat kritickou funkci buněčných enzymů. Studie ukazují, že pravidelná konzumace černého čaje může pomoci zlepšit funkci krevních cév, a tím snížit riziko srdečních onemocnění.
 2. Naše tělo obsahuje lipidy zvané cholesterol a triglyceridy, které pomáhají ukládat energii. Jídlo, které přijímáme, se ukládá ve formě tuku. Využití tuku je mezi jídly, kdy tělo potřebuje energii. Černý čaj urychluje proces uvolňování triglyceridů, což není nic jiného než spalování nežádoucího cholesterolu v našem těle.
 3. Černý čaj obsahuje třísloviny, které napomáhají hladkému trávicímu procesu, zklidňují střevní činnost a lepší regulaci trávicího procesu, což ukazuje, že černý čaj pomáhá zhubnout.
 4. Ve srovnání s kávou má černý čaj méně kofeinu. Ve srovnání s různými druhy čaje je však množství kofeinu přítomného v černém čaji vyšší. Kofein v černém čaji dodává energii a zvyšuje duševní bdělost. Černý čaj také snižuje uvolňování stresových hormonů, čímž dodává vaší mysli klid.

Dávkování černého čaje pro dospělé a těhotné ženy:

Dva až tři šálky černého čaje denně dospělým neublíží. Některé výzkumy ukazují nepříznivé účinky kofeinu na těhotnou ženu. Pokud jste těhotná, alergičtí na kofein nebo jakoukoli jinou složku černého čaje, je vhodné se před konzumací černého čaje obrátit na lékaře.

Vedlejší účinky černého čaje:

Jako každý nápoj má i černý čaj svůj podíl vedlejších účinků. Cokoli, co se převezme, má následný dopad. Některé z významných vedlejších účinků jsou:

 • Průjem,
 • Nepravidelný srdeční tep.
 • Závrať.
 • Zvracení.
 • Pálení žáhy.

Pro svou silnou, výraznou chuť nemusí být černý čaj pro mnohé šťastným nápojem. Lidé s poruchami spánku by se měli vyhýbat konzumaci černého čaje, protože by to mohlo vést k nespavosti. Před pitím černého čaje na hubnutí je lepší navštívit lékaře, abyste zjistili, zda nejlépe vyhovuje vašemu tělu a zdravotnímu stavu.

Jídlo & hubnutí, Novinky, Ostatní, Tipy & rady