20 nejlepších motivačních tipů, jak zhubnout

Hubnutí vyžaduje soustředěnou mysl více než cokoli jiného. Možná počítáte kalorie až na zrnko rýže a běháte kilometry každý den, ale pokud nebudete důslední v tom, co děláte, zabije to váš sen o hubnutí rychleji než cokoli jiného. Správný způsob myšlení je proto zásadní zhubnout a také si váhu trvale udržet. Zde je 20 nejlepších tipů, které vám dodají motivaci zhubnout a pochlubit se dokonalou postavou.

Nejlepší motivační tipy, jak zhubnout:

Níže uvedený článek podrobně pojednává o nejlepších tipech, jak zůstat motivováni k rychlému hubnutí.

1. Rozhodněte se, proč byste měli zhubnout:

Výzkumy ukazují, že k nejrychlejšímu hubnutí dochází, když motivace přichází zevnitř. Proto se posaďte a podrobně sepište všechny své osobní důvody, proč zhubnout. Může to být cokoli od toho, abyste se vešli do starého oblečení, abyste se vyhnuli určitým chorobám souvisejícím s životním stylem, které se vyskytují v rodině, jako je cukrovka a hypertenze, postarejte se o svá hyperaktivní vnoučata a porazte je v běžeckých závodech, nebo prostě vypadat co nejlépe. nadcházející rodinná funkce.

Zapište si je a pokud možno přilepte na zeď, kde je vždy uvidíte. Pomáhá vám dosáhnout vašeho cíle v oblasti hubnutí tím, že zůstanete oddaní a motivovaní ke svému dietnímu a cvičebnímu plánu.

2. Stanovte si krátkodobé cíle a sledujte svůj pokrok:

Říká se, že abyste v životě uspěli, musíte se dívat na větší obrázek. V tomto případě jednoznačně ne!! Stanovte si konečný cíl, ale nezaměřujte se na něj úplně, protože vás to po určitou dobu demotivuje. Místo toho si stanovte krátkodobé cíle a zaměřte se na jejich dosažení, jeden po druhém.

Stanovte si například týdenní cíle hubnutí a naplánujte si proces, jak tohoto cíle dosáhnout. Zapište si, kolik cvičení a jaké úpravy ve vaší stravě jsou nutné denně, abyste dosáhli tohoto týdenního cíle. Začněte v malém jako,“ dnes budu chodit 15 minut. „a postupně jej zvyšujte, abyste urychlili hubnutí.“

Sledujte svůj pokrok v malých intervalech a jak se říká, malé kapky vody tvoří celý oceán; vaše krátkodobé cíle povedou po určitou dobu k působivým cílům v hubnutí.

3. Oslavte malé úspěchy:

Přestaň být na sebe tvrdý. To, že se budete bít přes malá zklamání, sníží vaše sebevědomí a z dlouhodobého hlediska ztíží vaši cestu k hubnutí. Zhubli jste za týden půl kila? Oslavte svůj malý úspěch tím, že si dopřejete film nebo výlet s přáteli. Ujistěte se, že to nepřeženete s oslavou, pokud jde o jídlo, a naberete zpět všechnu váhu, kterou jste ztratili, což bude opět na škodu.

4. Veďte si deník jídla:

Vedení deníku posiluje myšlení pozitivním způsobem. To vás nutí zodpovídat se sami sobě, a proto nemůžete neustále odkládat ten soubor výpadů nebo dietu, kterou jste chtěli začít, ale nikdy jste to neudělali. Také vás to bude inspirovat k lepším výkonům bez nereálných očekávání.

5. Uchovávejte si fotografie svého pokroku:

V médiích máme tolik obrázků před a po hubnutí, že to začalo znít trochu klišovitě, ale uchovávat fotolog vašeho hubnutí. Postupem času si všimnete jemných změn na vašem těle; ztracená rukojeť lásky, pryč dvojitá brada atd., což vám pomůže zůstat motivovaní a neustále usilovat o více. Jednoho dne se dokonce prostřednictvím těchto obrázků můžete stát motivací někoho jiného k hubnutí.

6. Zaměřte se na to pozitivní:

Hubnutí může být emocionálně a fyzicky vyčerpávající a vyžaduje, abyste byli vždy pozitivní. Každá malá překážka, kterou překonáte, je vyhraná bitva, jakkoli malá se může zdát. Pozitivní myšlení je předpokladem toho, aby si každý vítěz zůstal motivovaný na dlouhé a únavné cestě.

7. Zůstaňte fit a aktivní:

Hubnutí neznamená jen cvičení v posilovně a cvičení. Může to také znamenat, že budete obecně aktivnější a budete se neustále hýbat, abyste zůstali fit. Mohli byste konečně poslouchat mámu a uklidit si pokoj, pomáhat jí umýt nádobí, hrabat zahradu, jen drobné práce kolem domu, které se také započítávají do záložky spalování kalorií.

8. Zlepšete duševní zdraví a náladu:

Hubnutí může být dlouhý a těžký boj. Udržujte si dobrou náladu za všech okolností a zaměřte se na své duševní zdraví. Poslouchejte dobrou hudbu a nechte se unést melodiemi do svého vlastního šťastného místa. Vydejte se na dlouhou projížďku nebo si vyhledejte chlupatého přítele, který vám bude neustále dělat společnost.

9. Zlepšete svůj vzhled:

Jak budete postupovat v této cestě hubnutí, starejte se o sebe lépe a zlepšujte svůj vzhled. Dobře se oblečte do přiléhavého obleku, noste dobré šperky a celkově se nechte hýčkat pro okamžité zlepšení nálady a motivaci zhubnout.

10. Dbejte na zdraví, nejen na hubnutí:

Hubnutí je často mylně považováno za pouhé hubnutí, ale není tomu tak. Znamená to ztrátu tělesného tuku a jeho trvalé udržení. Jezte správnou stravu, abyste vyživili své tělo. Cvičte, abyste zůstali fit a aktivní, nejen abyste zhubli. Zaměřte se na svou celkovou pohodu a zdraví a ne jen na hubnutí.

11. Vyberte si model role:

Vyberte si vzor, ​​ne nějakou super hubenou herečku v televizi nebo celebritu, ale nějakého skvělého člověka, který se dostal tam, kde je, tvrdou prací, svými úspěchy, což vám s větší pravděpodobností poskytne inspiraci pro hubnutí na delší dobu. času. Obdivování fyzické krásy vám poskytne jen chvilkový nárůst adrenalinu, ale rychle odezní.

12. Vyhněte se porovnávání s ostatními:

Nikdy se neporovnávejte s ostatními, ať už jde o postavu, typ postavy nebo hubnutí. Každý má svou vlastní cestu, a i když vše navenek vypadá růžově, každý má své vlastní překážky a překážky, o kterých nevíte. Jsi jedinečná a výjimečná sama o sobě…miluj především sebe!!

13. Žijte jako člověk, kterým jste chtěli být:

Každý má v mysli představu o tom, čím se chce stát, řekněme za 20 let. Pokud se chcete stát zdravým člověkem, začněte odpovídající změnou životního stylu a prostředí. Vyčistěte si ledničku od všeho nezdravého harampádí, začněte chodit do nejbližšího supermarketu místo toho, abyste vzali auto, a tak dále.

14. Udržujte podpůrné vztahy:

Rodina a přátelé mohou být silným motivátorem a pomoci vám dosáhnout vysněných váhových cílů. Pokračujte v hovoru se svými blízkými a dejte jim najevo, že to myslíte vážně, a požádejte je o podporu a povzbuzení, abyste dosáhli cíle v oblasti hubnutí.

15. Vytvořte si plán, který vyhovuje vašemu každodennímu životnímu stylu:

Zkuste si sestavit jídelníček, se kterým můžete žít. Naplánujte si cvičení podle svého rozvrhu a podle vašeho každodenního životního stylu. Prosím, nepřehánějte plány, protože mohou být škodlivé pro vaše motivační tipy, jak zhubnout z dlouhodobého hlediska.

16. Vyhněte se módním dietám a plánům na extrémní hubnutí:

Většina extrémního úbytku hmotnosti, určité nápoje a produkty, které slibují, nejsou skutečné a lze jich dosáhnout pouze správnou stravou a cvičením. Výstřelkové diety celebrit nefungují z dlouhodobého hlediska a budete se snažit zůstat motivovaní pokaždé, když selžete. Pamatujte, že pomalý a stabilní vyhrává závod.

17. Mít společenskou odpovědnost:

Zodpovědnost vás požene rychleji a je to nejlepší způsob, jak zůstat motivováni ke snížení hmotnosti. Sílu vaší vůle posílí, když o své cestě řeknete příteli a budete se mu zodpovídat. Ještě lepší je, když budete veřejně na sociálních sítích, bude vám fandit parta blízkých.

18. Řádně plánujte a ponechte si čas na neúspěchy a neúspěchy na vaší cestě:

Nejste superhrdina. Vždy budou existovat překážky, jako jsou narozeninové oslavy, události, svátky nebo stres v práci. Z těchto selhání se příliš nestresujte a znovu se soustřeďte. Můžete požádat o pomoc přítele nebo si přečíst motivační knihu, abyste se dostali zpět na správnou cestu. Plánujte správně, abyste počítali s neúspěchy a dali si pauzu od veškerého tlaku.

19. Buďte soutěživí a tvrdě se snažte:

Konkurence hnala lidstvo k tomu, aby zůstalo na vrcholu po věky. K udržení motivace k hubnutí je nutná trocha přátelské soutěže. Podle výzkumu došlo u konkurenčních skupin k 20% nárůstu hubnutí ve srovnání s jejich vrstevníky.

20. Zůstaňte při zemi a obejměte se v zrcadle:

Pro udržení motivace k hubnutí je nezbytné zůstat při zemi. V zrcadle vždy obejměte své skutečné já. Kdykoli jste připraveni dát výpověď, zastavte se a přemýšlejte o budoucnosti a o tom, co chcete, což vám pomůže znovu najít motivaci.

Jídlo & hubnutí, Novinky, Ostatní, Tipy & rady