Jak zvýšit chuť k jídlu?

Co je chuť k jídlu? Naplnění potřeby výživy vašeho těla touhou po jídle se často nazývá chuť k jídlu. V závislosti na potřebách vašeho těla, zdravotní stav, fyzické a duševní zdraví jsou některé z faktorů, které ovlivňují poptávku po jídle. Pokud potřebujete, jak zvýšit chuť k jídlu, pak je tento článek vše, co potřebujete.

Ke ztrátě chuti k jídlu přispívá několik faktorů, jako je nepocit hladu, emocionální a fyzický nátlak, poruchy příjmu potravy atd., které zbavují vaše tělo všech základních živin. Zde v tomto článku vám dáváme možnosti, jak přirozeně a zdravě zvýšit chuť k jídlu.

Jak přirozeně zvýšit chuť k jídlu:

Zde je seznam nejlepších způsobů, jak zvýšit hlad, a tím vám poskytnout veškerou výživu, kterou potřebujete.

1. Zůstaňte hydratovaní:

I když voda nemá žádné kalorie, pokud chcete pomalu, ale účinně zvyšovat chuť k jídlu, funguje to dobře. Udržovat své tělo v dobrém stavu a hydratovat je nezbytné pro zdravé tělo. Pití vody je přirozenější způsob než příprava koktejlů a jídel. Ačkoli neexistuje žádný vědecký důkaz, je to šikovná možnost hromadného navýšení.

2. Omezte příjem cukru a ledových potravin:

Mnozí z vás přejídají sladká a ledová jídla, jako jsou čokoláda, zmrzlina atd., abyste okamžitě zvýšili svou váhu. Chcete-li přirozeně zvýšit svůj hlad, je lepší omezit konzumaci takových potravin, protože obsahují prázdné kalorie, které přidávají na váze, ale neposkytují vám požadovanou výživu.

3. Přestaňte mlsat 1 hodinu před jídlem:

Svačina mezi jídly je zcela typická, ale pokud sníte svačiny hodinu před jídlem, budete se cítit sytí a nezbude tak místo pro skutečné živiny. To by mělo být pravidlem palce, zvláště pokud chcete přirozeně zvýšit hlad u dětí.

4. Esenciální oleje:

U mnoha z nás může být mnoho důvodů pro ztrátu chuti k jídlu, mezi ně patří stáří, nemoc, některé léky, úzkost. Ale už se nemusíte bát, existuje několik dostupných esenciálních olejů, které přirozeně stimulují vaši chuť k jídlu. Mátový olej, oreganový olej, zázvorový olej, mandarinkový olej jsou některé z esenciálních olejů, které můžete začlenit do svého každodenního života. 

5. Doplňky:

Nedostatek vitamínů může být dalším důvodem, proč ztratíte zájem o jídlo. Na trhu je spousta doplňků, které vám pomohou zvýšit chuť k jídlu. Rybí tuk, thiamin, echinacea, zinek jsou některé z doplňků stravy, které můžete přidat do svého jídelníčku.

6. Jezte jídlo, které máte nejraději:

Konzumace jídla, které máte rádi, je jedním z nejlepších způsobů, jak přirozeně zvýšit chuť k jídlu. Výzkumy ukazují, že množství jídla se automaticky zvyšuje, pokud si vyberete jídlo, které se vám nejvíce líbí. Jediné, co musíte udělat, je naplánovat a vařit předem, abyste měli své oblíbené jídlo vždy po ruce.

7. Nevynechávejte snídani:

Snídaně je považována za základní jídlo dne, zvláště pokud chcete přibrat. Chcete-li zvýšit chuť k jídlu, dejte si vydatnou snídani, která vám dodá dostatek energie spalováním kalorií, čímž zvýšíte potřebu konzumovat více jídla!

8. Dodržujte správné načasování jídla:

Lidské tělo má vynikající způsob, jak nám dávat podněty k hladu, spánku atd., ale někdy nemusíte cítit hlad, když byste měli. Tento problém můžete vyřešit rozvrhnutím jídla tak, aby vaše tělo nebylo zbaveno živin. Nastavte si budík, abyste zlepšili chuť k jídlu.

9. Vyhněte se zbytečným lékům:

Některé z léků, které používáte na několik zdravotních problémů, jako je krevní tlak, virové infekce, mohou vést ke ztrátě hladu. Vše, co musíte udělat, je poradit se s lékařem, než přestanete užívat jakékoli léky, abyste mohli mít zvýšenou chuť k jídlu.

10. Dodržujte metody zmírnění stresu:

Duševní úzkost může být u mnoha lidí důvodem ztráty chuti k jídlu. Produkce kortizolu způsobuje snížení hladu tím, že produkuje kyselinu ve vašem žaludku. Dostatkem spánku, meditace, stravování podle plánu jsou některé z metod, které vám pomohou přirozeně zvýšit hlad.

11. Jezte malá, ale častá jídla:

Frekvence jídla hraje významnou roli při stimulaci vašeho hladu. Konzumace velkých jídel spolu s výpadky může negativně ovlivnit vaše zdraví. Vždy si dejte záležet, abyste jedli malé porce jídel v častých intervalech. Jezte 4 až 5 jídel denně postupným zvyšováním chuti k jídlu.

12. Konzumujte potraviny bohaté na živiny:

Potraviny plné živin jsou nejlepším způsobem, jak rychle získat chuť k jídlu, na rozdíl od konzumace věcí, jako jsou bonbóny, hranolky atd., které vám dávají prázdné kalorie. Zkuste konzumovat potraviny, které jsou bohaté na výživu ze zdravých tuků a bílkovin. Ovoce, zelenina, potraviny se zdravými tuky, celozrnné výrobky jsou některé z potravin, které si můžete zvolit jako palivo pro svůj jídelníček.

13. Vaření s kořením a bylinkami:

Vůně a vzhled vašeho jídla hrají důležitou roli v tom, jak osloví a zvýší vaši chuť k jídlu. Byliny a koření, které jsou nedílnou součástí indické kuchyně, pokud se používají správně, mohou zvýšit hlad. Tymián, rozmarýn, oregano, bazalka, máta peprná a skořice jsou některé z koření, které mohou nastartovat vaše chuťové pohárky. 

14. Vyhněte se nápojům během jídla:

Nepijte nic mezi jídly, to jsme slyšeli říkat naši starší! Existuje také dobrý důvod. Konzumace nápojů způsobuje, že se cítíte nacpaní, čímž se eliminuje prostor pro skutečné živiny. Proto se vyhněte nápojům, jako je čaj, káva, sycené nápoje, pokud chcete zvýšit chuť k jídlu.

15. Vytvořte si příjemné prostředí k jídlu:

Abience je také velmi důležitá, spolu s lahodným jídlem, aby bylo jídlo dostatečně přitažlivé, aby zvýšilo chuť k jídlu u dětí i starších lidí. Zapalte aromatickou svíčku, pusťte si příjemnou hudbu a sledujte svůj oblíbený pořad v televizi, abyste mohli zkonzumovat jídlo.

16. Vyhněte se jídlu o samotě:

Pokud jste člověk, který má tendenci vyhýbat se nebo vynechávat jídla, když jste sám, pak musíte tento zvyk změnit! Když budete jíst i jednoduché jídlo ve společnosti svých blízkých, bude jídlo přitažlivější a příjemnější, a tím zvýšíte chuť k jídlu. Připojení k sociální skupině potravin je také možnost, která vám poskytuje stálou společnost.

17. Cvičení:

Mnoho lidí má mylnou představu, že cvičení vede k hubnutí, ale není tomu tak vždy. Mírné cvičení pomáhá vyvolat chuť k jídlu, protože pomáhá spalovat kalorie, čímž zvyšuje potřebu konzumovat jídlo. Musíte se však vyhnout namáhavé fyzické aktivitě, pokud máte podváhu.

Novinky, Ostatní, Tipy & rady, Zdraví