Zánět močových cest představuje nepříjemnou zdravotní komplikaci

Zánět močových cest zahrnuje nejčastěji zánět močového měchýře. Může se však objevit také zánět močové trubice, močovodů a dokonce i ledvin. U žen je zánět mořového měchýře celkem běžným onemocněním.

Jaké jsou příznaky močové infekce?

Mezi časté patří řezání, pálení a nucení na močení. Objem moči bývá často menší. Také se mohou objevit bolesti v oblasti podbřišku, v bederní oblasti, stopy krve v moči a také může být zvýšená teplota. Předchůdcem je pak infekce vaginální.

Příčiny zánětu močových cest

Ve většině případů je příčinou bakterie E.coli. Ta za normálních podmínek tělu neškodí. Jakmile se však dostane do močového ústrojí, způsobuje zde infekci. A proč jsou ohrožené především ženy? Mají krátkou močovou trubici, která je navíc nevhodně uložená. Je blízko konečníku a tak se do ní mohou z něj dostat škodlivé bakterie.

Svoji roli hraje také nedostatečný pitný režim nebo zadržování moči. V zimě pak svoji roli sehraje i prochladnutí, které oslabuje imunitu.

Rady při zánětu močových cest

Je potřeba dodržovat dostatečný pitný režim, ideální je čistá voda nebo brusinkový čaj. Pravidelně se vyprazdňujte, nezadržujte moč. Buďte v teple. Pořiďte si bavlněné spodní prádlo. Nepoužívejte parfémované intimní hygienické prostředky. Vhodné přípravky pro intimní hygienu nabízí značka GYNELLA®.

Další zdravotní komplikace

Mezi další ženské zdravotní komplikace patří kvasinková infekce. Mezi její hlavní příznaky patří opakující se pocity svědění a pálení v intimní oblasti nebo výtok, který nepříjemně zapáchá. Jaká je kvasinková infekce léčba? Ideální je vyvářená strava s minimálním množstvím cukrů a bílé mouky. Do jídelníčku zařaďte dostatek ovoce a zeleniny a kysané mléčné produkty. Svoji roli hraje také pravidelná intimní hygiena s vhodnými přípravky.

Ostatní