Jaké nejčastější problémy s pokožkou mívají ženy a dívky v dnešní době?

Jednou z věcí, které je nutné detailně porozumět, je rozmanitost pokožky od člověka k člověku. Zatím co pro jednu dívku budou dokonale působit určité přípravky a podmínky, pro jinou mohou naopak znamenat ještě větší zátěž.

Každá dívka či žena má odlišné dispozice a trpí odlišnými problémy s pokožkou. Tyto problémy také může řešit rozdílnými způsoby. Velká část faktorů ovlivňujících stav pokožky, je přitom dána dobou a prostředím, ve kterém žijeme. Dnes se podíváme na to, jaké problémy s pokožkou jsou nejčastější.

Problémy se zvětšenými póry

První problém, na který se zaměříme, je do značné míry definovaný už samotnou genetikou. Zvětšené póry jsou totiž na jednu stranu problémem životosprávy, ale také projevem typické náklonnosti k některým problémům pokožky. Velkou pomocí přitom může být kosmetika pro zvětšené póry, která je specifická svým přístupem ke specifikům této pokožky. Většinou jsou podobné typy pokožky náchylné na zanášení pórů, což se může projevit třeba i na výskytu černých teček a akné v nadměrném počtu.

Pigmentové skvrny by se neměly podceňovat

Dalším typem problémů jsou pigmentové skvrny a jejich tvorba. Pro každého z nás je geneticky dané, že máme v některých oblastech těla pigmentové skvrny a pihy. Jenže zároveň pokud začnou vznikat, může to znamenat určité problémy v životosprávě, konkrétně tedy ve stravě. Hlavním zdrojem pigmentových skvrn je nedostatek a špatná kombinace minerálů v těle. Lokálně mohou pomoci krémy na pigmentové skvrny, ale jako generální pomoc je určitě jedinou možností dlouhodobá změna životního stylu a životosprávy.

Nejčastějším problémem obecně je mastná pleť

Konkrétně maštění pleti je problémem, se kterým se potýká alespoň v některých životních obdobích naprostá většina žen. Samotné maštění přitom není problémem, projevuje se maximálně větším leskem pokožky. Jenže následné problémy spojené s akné a černými tečkami jsou už mnohem horší. Pomoci mohou přípravky jako make-up na mastnou pleť, které stav pokožky nezhorší. Jako hlavní řešení by ale měla přijít vždy změna životosprávy, což zahrnuje hlavně snížení příjmu cukrů, dostatečnou hydrataci, častější čištění pleti a co nejlepší režim spánku.

Ostatní