Jaké knížky se staly největšími bestsellery uplynulých let?

Uspět v dnešní době na poli literatury rozhodně není ničím jednoduchým. Jedním důvodem může být už jenom fakt, že literatura ve světle moderní zábavy ztrácí na popularitě, druhým pak ale také to, že v těžké konkurenci je obtížné obstát.

Mnohá, velice kvalitní a oblíbená díla, se tak mohou dostat jednoduše do problémů s tím, jak se vůbec proslavit. My přitom dnes přinášíme několik moderních děl, která to dokázala i přesto, jak jsou mladá.

I moderní science fiction může mít kultovní díla

V rámci science fiction je dnes poměrně dost velkým trendem cestování časem a multiversem. Ono už v minulosti bylo kolikrát těžké obstát před kritiky se svými teoriemi. Dnes to je rozhodně ještě složitější. V rámci databáze knih ale najdeme díla, která dokáží oslovit milovníky science fiction také dnes.

Příkladem může být román Muž z vysokého zámku. Román pojednává o alternativní realitě, ve které nacistické Německo dokázalo zvítězit nad spojenci. Jenže toto vítězství je realitou jen v jediné z mnoha možných realit. A přesně o tom příběh pojednává.

Hry o trůny a jejich rozsáhlý svět

I když se nebavíme o knize, která by vyšla v posledních několika letech, tak s vydáním po roce 2010 rozhodně patří i knihy George R. R. Martina mezi ty opravdu nejpopulárnější díla, která vznikla za poslední dobu. I přes jejich seriálové zpracování je totiž svět opravdu rozsáhlý a do budoucna by se i mohl vyrovnat rozměrům Tolkienova světa. Jenže otázkou je, kdy autor do knižní databáze přidá další úlovky, protože i věrní fanoušci jsou netrpěliví s čekáním na další pokračování.

Moderní příběh o lidských strastích

Ve všech dílech, která jsme do teď zmínili, jsme ale zacházeli do světa fantasy, nebo zkrátka jenom opouštěli naši realitu takovou, jaká je. Co když ale můžeme zabrouzdat i do jiné oblasti, například potom přímo do lidských osudů? Mezi nejčtenější knihy současnosti patří titul Hana z roku 2018, který pojednává o mnoha drobných strastích obyčejného člověka, které vedou k dramatickým událostem. Více neprozradíme mimo toho, že kniha je sepsána podle skutečných událostí.

Ostatní