Jak udržet plíce zdravé?

Máte problémy s dýcháním? Chcete si udržet zdravé plíce? V dnešní době mnoho lidí trpí plicními problémy kvůli svému nezdravému a nevyváženému životu. Znečištění ovzduší je hlavní příčinou nezdravých plic. Vaše plíce zajišťují každý den skvělou práci. Silné plíce dodávají velké množství kyslíku do vaší krve a navíc vám umožňují usilovat, žít a dobře podávat výkony. Podobně jako naše tělo vyžadují i ​​plíce každodenní péči a oddanost. Proto vám dnes v tomto článku řekneme několik tipů, jak udržet vaše plíce zdravé.

Pokud máte potíže s plícemi, můžete zaznamenat tyto příznaky a jsou následující;

  •  Bolest při dýchání
  •  Kašel a sípání při cvičení
  •  Dušnost při jednoduchých úkonech
  •  Přetrvávající kašel
  •  Slabost s kolísáním aktivity

Nejlepší tipy, jak udržet plíce zdravé:

Nyní níže vám řekneme ty nejlepší tipy, které udrží zdraví vašich plic. Jsou následující;

1. Technika vzdychání:

Metoda Huff Cough je posloupnost minikašlů, které jsou stejně konfrontovány s jedním velkým kašlem. K tomu vám pomůže váš respirační terapeut.

2. Provádějte kliky:

Je velmi důležité, aby vaše plíce pracovaly na 10 až 20 kliků denně. Hrudník a břišní svaly vám umožňují nasávat vzduch. Posilujte je a můžete zkusit i hluboké dýchání.

3. Zůstaňte hydratovaní:

Je životně důležité vypít 2 litry tekutiny nebo vody každý den, aby byly sliny čisté. Pokud jde o řídké látky, musíte se nejprve poradit se svým specialistou, abyste se ujistili, že to funguje ve zbytku vaší léčebné strategie. Pijte tedy více vody, protože dobrá hydratace pomáhá udržet sliny v dýchacích cestách vlhké, což způsobuje, že se uvolňují ke kašli.

4. Použití schodů místo výtahu:

Abyste si udrželi zdravé plíce, musíte každý den zaznamenat četné výlety po schodech dolů do suterénu. Existuje mnoho cviků, které zrychlí tep vašeho srdce, jako je jízda na kole, lezení po schodech nebo rychlá chůze. Prospívají k udržení vašeho srdce a plic ve slušné formě.

5. Mají antioxidanty:

Konzumace potravin podobných brokolici, stejně jako houby, které jsou ironické, pokud jde o antioxidanty, prospívá vám, abyste si omyli plíce před poškozením volnými radikály, které je způsobeno kontaminací.

6. Použijte obrannou masku:

Pro ty, kteří pracují z místa na místo prach, chemikálie nebo azbest, je velmi důležité, aby si oblékli ochranný oděv, který kromě provzdušňování pracovních zón zahrnuje i plynovou masku. Když cestujete ve znečištěném prostředí, máte kolem úst a nosu obličejovou masku nebo šátek, protože průmyslová expozice představuje hlavní nebezpečí pro zdraví plic, které vede k rakovině plic, CHOPN a astmatu.

7. Posturální a perkusní drenáž:

Pokud potřebujete posturální a perkusní drenáž, obraťte se na svého lékaře. Při tomto procesu je hlen vylučován z plic do dýchacích cest, takže mohou být vykašlávány. Perkuse, zajištěné drenážní polohy, hluboké dýchání a kašel jsou v této metodě zcela recyklovány.

8. Vyhněte se kouření:

Kouření je hlavní příčinou závažných plicních onemocnění, jako je chronická obstrukční plicní nemoc nebo CHOPN a také rakovina plic. Kouř může poškodit vaše plíce, protože kouř z doutníků, dýmek a cigaret pokrývá více než 4 000 škodlivých chemikálií. Zabraňte také pasivnímu kouření. Zajistěte ve svém domě nekuřácký region.

9. Dávejte pozor na znečištění ovzduší:

Je velmi nutné si uvědomit znečištění ovzduší a zajistit, aby vaše porce zůstala čerstvý vzduch. Znečištění vnitřního i vnějšího ovzduší může způsobit zdravotní potíže, zejména u jedinců, kteří si zajišťují plicní onemocnění.

Novinky, Ostatní, Tipy & rady, Zdraví