Jak trvale odstranit chloupky z prsních bradavek?

Růst chloupků na prsou je velmi častým jevem, který se u ženy stává. Obvykle to začíná během puberty, ale objevuje se, když jste starší, zvláště když dochází k výkyvům hormonu. Chloupky obvykle rostou na bradavce a jsou také tmavší ve stínu, než na zbytku těla. Někdy se může vyvinout i mezi prsy. Jsou však chvíle, kdy se o ně musíte vážně začít starat. Hrubé chlupy, které jsou husté nebo když chlupy začínají růst ze samotných bradavek, to je vážný důvod k obavám. Ale většinou jsou za jejich výskyt zodpovědné výhradně hormony. Zde jsme sepsali několik nejlepších způsobů, jak odstranit chloupky z prsních bradavek přirozeně doma.

Důvody růstu vlasů na prsních bradavkách:

Chlupaté bradavky vás někdy mohou vážně znepokojit. Když dojde ke zvýšení hladiny testosteronu, chloupky na bradavkách rostou. Když hladina hormonu stoupne, můžete také zaznamenat růst vlasů na mnoha částech těla. Nejvyšší hladiny testosteronu se zvyšují během věku od dospívání a jdou až do jejich raných 20 let. Takže během této doby je to považováno za docela normální. Někdy vás mohou uvést do rozpaků svým nepříliš obvyklým růstem vlasů. V takových případech se důrazně doporučuje poradit se s lékařem.

Ženy s PCOS nebo syndromem polycystických ovarií mohou mít také ochlupení na bradavkách. Když máte PCOS, vaječníky budou produkovat větší množství testosteronu mezi mnoha dalšími hormony. V důsledku tohoto nárůstu je pravděpodobné, že u žen s PCOS bude růst ochlupení na bradavkách, někdy na hrudi, krku a zádech.

Těhotenství je také obdobím, kdy začnou vidět chloupky na bradavkách. Chloupky můžete vidět na těch nejnepravděpodobnějších místech a někdy i na obličeji a krku. Nicméně, po těhotenství; věci se začnou vracet do normálu.

Jak odstranit chloupky z prsních bradavek?

No, pokud vás to vážně vyděsí, řekněme vám, že se není čeho bát. Vyzkoušejte tyto jednoduché prostředky a uvidíte, jak odstranit chloupky z prsních bradavek trvale doma.

1. Tření z papáje:

Papája obsahuje určité enzymy, které mohou rozbít vlasové folikuly, a tím omezit růst vlasů. Pomáhá také zpomalit růst chloupků na prsou. Peelingová papája navíc dodává pokožce výživu, a tím ji udržuje zdravou. Zde je návod, jak jej můžete využít.

Jak používat:

 • Vytvořte pastu ze syrové papáji.
 • Do pasty přidejte ½ lžičky kurkumy.
 • Pastu dobře naneste na prsa a nechte asi 15-20 minut působit.
 • Zkuste to denně, jednou denně a výsledky uvidíte za dva týdny.

2. Cukrový peeling:

Cukr je přírodní scrubber a jeho maska ​​pomůže odstranit jemnější vlákna z prsou. Klasická kůra z cukru, medu a citronu je nejlepším způsobem, jak odstranit chloupky na bradavkách a také jim poskytnout potřebnou péči, aby vaše pokožka zůstala vyživená. Zde je návod, jak jej vyrobit.

Jak používat:

 • Do lžíce cukru přidejte med, cukr a citronovou šťávu. Můžete z něj vymáčknout asi dvě nebo tři kapky.
 • Použijte metodu dvojitého kotle, což je umístění této misky nad jinou misku naplněnou vodou na sporáku.
 • Směs necháme pomalu ohřát. Můžete použít kukuřičný škrob, aby byl hustý a také aby se zajistilo, že se směs nelepí na kůži.
 • Když směs mírně vychladne, nanášejte vařečkou ve směru vlasů. K odstranění použijte voskovací hadřík.
 • Pro dosažení nejlepších výsledků to zkuste denně.

3. Citronový peeling:

Další, která funguje dobře, je citronový peeling. Obsah citronu v něm bude dobře odbarvovat, oslabuje vlasové folikuly a zpomaluje opětovný růst vlasů. Vitamin C v něm je také dobrým zdrojem výživy pro vaši pokožku. Zde je návod, jak si můžete udělat peeling.

Jak používat:

 • Ve dvou lžících citronové šťávy vmíchejte dvě lžíce cukru. Můžete použít i hnědý cukr.
 • Aplikujte ve směru vlasů a nechte působit asi 20 minut.
 • Opláchněte ji teplou vodou.
 • Nezapomeňte používat peeling každý druhý den, protože citron může být na některé pokožce citlivý.
Krása, Novinky, Ostatní, Tipy & rady