Okurka pro oči: Jak používat a jaké má výhody

Oči jsou jedním z nejdůležitějších orgánů našeho těla a vyžadují hodně péče a hýčkání, protože jsou zodpovědné za náš zrak. Jedním z nejčastěji používaných přírodních produktů pro vnější relaxaci a výživu očí jsou okurky. Je to vlastně zelenina, která zcela slouží očím. Pokud chcete vrátit jiskru unaveným očím a dodat zářivost, používejte okurku hojně. Tento článek otevírá oči o použití okurky na oči, jejích výhodách, důvodu její účinnosti a preventivních opatřeních při používání okurek na oči.

Okurky lze použít jako účinnou léčbu při vnějším i vnitřním použití. Zevně se může aplikovat na oči a jeho šťáva se může konzumovat k posílení očí vnitřně. V ideálním případě se syrová okurka musí nakrájet na plátky. Vezměte dva silné kousky a zakryjte jimi oči asi na 15 minut. Je třeba věnovat pozornost výběru plátků tak, aby pokrývaly celou oblast očí na obličeji. Pro optimální výsledky se ujistěte, že jsou plátky vychlazené. Zachování polohy vleže během těch 15 minut aplikace okurky zabrání tomu, aby plátky neustále padaly.

Výhody okurky pro oči:

Je známým faktem, že okurky pomáhají snižovat otoky očí. Kromě toho existuje řada dalších výhod použití okurky na oči.

Redukce tmavých kruhů:

Rozšířené krevní cévy kolem očí jsou hlavní příčinou tmavých kruhů. Aplikací vychlazené okurky se tyto cévy zúží, čímž se odstraní tmavé kruhy pod očima a pokožka si zachová původní barvu.

Odstraňování přebytečné vody:

Okurka dokáže extrahovat přebytečnou vodu z kožních buněk pod očima, protože jsou antioxidanty, obsahují kyselinu kávovou a kyselinu askorbovou, o kterých je známo, že zabraňují zadržování vody.

Předcházet zánětu:

Okurky obsahují určité sloučeniny, jako je beta karoten a hořčík, které pomáhají léčit zánět způsobený zraněním, únavou a přepracováním očí. Zánět je značně redukován studeným obkladem, který tyto chlazené okurky poskytují, protože působí na rozšířené krevní cévy.

Zabraňuje vránám:

Kůže kolem očí má velmi tenké tkáně a má tendenci se napínat a vrásčit, pokud není správně navlhčena. Aplikace okurky funguje jako zvlhčovač, protože udržuje pokožku hydratovanou a zabraňuje tvorbě vrány.

Jak je to efektivní?

Okurka obsahuje 90 procent vody, což je hlavním důvodem její účinnosti, protože hydratuje pokožku kolem očí. Jelikož je voda přirozeně chladivá, má schopnost zbavit se otoků, svědění a zánětů. Okurka má minimální vedlejší účinky, protože je velmi mírná, což zvyšuje její účinnost.

Opatření:

Ačkoli je známo, že okurky jsou velmi bezpečné pro oči, před použitím je třeba zajistit základní bezpečnost. Primárně by měly být v době aplikace zavřené oči, protože existuje šance, že se do očí dostane šťáva z okurek, která by mohla oči podráždit.

Při nanášení plátků okurky je třeba zvolit relativně bezpečnou a uvolněnou atmosféru, aby se zabránilo rušení, které by mohlo bránit požadovaným výsledkům.

Pro dosažení optimálních výsledků je třeba dbát také na to, aby byly okurky chlazeny.

Okurka na oči je jednou z nejdostupnějších a snadno dostupných očních procedur, které lze získat s další výhodou, že ji lze provádět i v posvátnosti našich domovů.

Krása, Novinky, Tipy & rady, Zdraví