Národní park Paklenica

Zamíříte-li do severní Dalmácie, rozhodně si naplánujte návštěvu tohoto národního parku, který je součástí pohoří Velebit. Nejzajímavější část představují dva mohutné kaňony – Velka a Mala Paklenica. Velká Paklenica se objevuje ve slavném indiánském filmu o náčelníkovi Vinnetouovi. V současné době je rájem horolezců, pro něž jsou zde vyčleněná místa.

Zajímavosti národního parku

Paklenica patří mezi národní parky již od poloviny 20. století. Návštěvníky uchvátí nedotčená příroda a krasové jevy, které jsou zde hojně zastoupené.

Velká Paklenica hostí celou řadu zajímavých akcí – pozorování ptáků provázené odborným doprovodem nebo trekking. Zavítat můžete i do některého z bunkrů nebo podzemních tunelů, které jsou otevřené pro návštěvníky. Zpřístupněná je také jedna z místních krasových jeskyní, kterou tvoří dvě velké síně. Obdivovat zde můžete bohatou krápníkovou výzdobu i zajímavou podzemní faunu. Cestou vás provede průvodce a prohlídka trvá asi půl hodiny. V parku naleznete i několik míst, kde se můžete občerstvit.

Využijte různé možnosti ubytování chorvatsko z webu ubytovanivchorvatsku.cz.

Severní Dalmácie

Tato oblast patří mezi oblíbené turistické cíle a to díky dobře vybaveným letoviskům, městům plných historických památek a dokonale vybaveným plážím.

Vybrat si zde můžete také třeba last minute chorvatsko pobyt. Většina místních rekreačních středisek patří mezi menší letoviska. Mají však dobré podmínky pro odpočinek a vodní sporty. Jejich atmosféra je klidnější.

Oblast Severní Dalmácie vyhledávají jachtaři, neboť jsou zde dobře vybavené jachtařské přístavy – mariny. Ty nabízejí velké množství služeb jak pro pokročilé, tak pro začínající jachtaře.

V oblasti naleznete i kulturně historické památky. Na své si přijdou milovníci zajímavé architektury. Městečko Nin má nejmenší katedrálu světa a Šibenik zase katedrálu, která je zapsaná na listině světového a kulturního dědictví UNESCO.

Ostatní